DEĞİŞİM HİKAYELERİ

Çevre, sağlık, iklim, eğitim başta olmak üzere toplumu ilgilendiren konularda görmek istedikleri değişim için Change.org’da harekete geçen kampanyacıların etki yaratan öykülerini, deneyimlerini anlatan “Değişim Hikayeleri” serisi her ay farklı bir kampanyanın hikayesi ile Change.org Türkiye Youtube sayfasında…

“Değişim Hikayeleri” serisinin ilk bölümünde, Change.org Türkiye ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını Change.org Türkiye Kurucusu ve Direktörü Dr. Uygar Özesmi ile Change.org Türkiye Kampanyalar Takım Lideri Gülçin Şahin cevaplıyor.

“Değişim Hikayeleri” serisinin ikinci bölümünde İkizköy Çevre Komitesi ve İklim için Gençlik Türkiye ekibi, İkizköy ve Akbelen Ormanı’nı korumak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

“Değişim Hikayeleri” serisi orman yangınları konusunu ele alarak devam ediyor. Ormancılık Politikası Uzmanı Prof. Dr. Erdoğan Atmış, Yaban Hayat Uzmanı Ahmet Emre Kütükçü ve Change.org’da Yangın Alarmı imza kampanyasını başlatan genç iklim aktivisti Baran Örnek, orman yangınlarına yönelik speküslasyonları, alınan önlemlerin yeterli olup olmadığını, yangın esnasında ve sonrasında yaban hayatı nasıl koruyacağımızı, yanmış alanlara nasıl müdahale edilmesi gerektiğini bu seride masaya yatırıyor.